Kokius užkandžius duoti kūdikiams ir vaikams?

Turbūt ne vienas turime prisiminimą apie vaikystėje pamėgtą užkandį. O dabar atėjo metas Jums savo vaikams įdiegti teisingus mitybos įpročius bei pažadinti jų skonių receptorius. Užkandžiai, kaip ir pagrindiniai patiekalai, turi aprūpinti Jūsų mažylius maistinėmis medžiagomis. Įdomu tai, jog 6 mėnesių amžiaus kūdikiai ir vyresni, 25% savo paros energijos normos gauna būtent užkandžiaudami.

Užkandžiai pirmaisiais gyvenimo mėnesiais

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kūdikius iki 6 mėnesių maitinti tik krūtimi, dėl to tokio amžiaus mažyliams užkandžiai yra neaktualūs. Jeigu Jums atrodo kitaip, rekomenduojame tai aptarti su savo šeimo gydytoju.

Užkandžiai 4-6 mėnesių kūdikiams

Kaip jau ir buvo minėta prieš tai, kūdikius iki 6 mėnesių rekomenduojama maitinti tik krūtimi. Vis tik 4-6 mėnesių kūdikiams po maitinimo galite pabandyti duoti vaisių tyrelę. Tik atminkite, jog tokio amžiaus vaikams jos reikia duoti nedaug: 3-4 arbatinius šaukštelius. Beje, vaisių tyrelė yra puikus būdas pratinti vaiką prie valgymo su šaukštu.
Tyreles galite pasigaminti patys arba įsigyti ekologiškas, becukres BabyBio tyreles, pagamintas iš ekologiniuose ūkiuose užaugintų vaisių. Pavyzdžiui, ekologiška miško mėlynių ir Naujosios Akvitanijos obuolių tyrelė supažindins mažylį su dar neatrastais skoniais.

6-8 mėnesiai: metas rimtesniam užkandžiui!

Tokio amžiaus vaikų mitybą dažniausiai sudaro pusiau kieti, pusiau skysti patiekalai. Galima derinti buteliuką pieno (apie 210 ml) kartu su vaisių tyrelėmis (apie 100 g). Tokio amžiaus mažyliams BabyBio gali pasiūlyti jau daugiau tyrelių skonių: braškės, mangai, moliūgai… Skirtinga tyrelė kiekvieną dieną – misija įmanoma!
6-8 mėnesių mažylius taip pat galima pažindinti su pieno gaminiais, tačiau jie turi būti tinkami kūdikiams.

1 metai: pasiruošę subalansuotiems užkandžiams

12 mėnesių sulaukęs mažylis jau yra pasiruošęs išbandyti dar daugiau įvairių skonių ir konsistencijų. Dabar užkandį gali sudaryti keli visaverčiai maisto produktai. Mes siūlome tokius derinius:

  • Buteliukas pieno arba pieno produktas. Šiame amžiuje pirmenybė vis dar teikiama pieno produktams.
  • Vaisius. Galima išbandyti įvairius pavidalus: supjaustytus mažais gabalėliais, tyrelę ar įmaišytus į kitus patiekalus, pavyzdžiui, košę.
  • Krakmolingas maistas. Maždaug 12 mėnesių vaikas jau geba čiulpti ar lengvai įkąsti duonos gabalėlį. Tam tiks ir gardžios BabyBio košės, pagamintos iš ekologiškų grūdų.

2-3 metai: užkandžiaukite, kas patinka

2 metų amžiaus vaikai jau drąsiai gali užkandžiauti ir ragauti bene viską! Išdygę dantys padeda įkąsti, sukramtyti ir atrasti dar daugiau skonių. Pats metas išplėsti užkandžių racioną ir pratinti mažylį prie normalių gabalėlių kramtymo.
Užkandžiai išlieka gan panašūs kaip ir perkopus pirmuosius gyvenimo metus, tačiau kinta jų tekstūra. Vaisius galite ne malti, o leisti sukramtyti ar net atsikąsti pačiam.

Su BabyBio niekada nepritrūksite idėjų užkandžiams. Daržovių ar vaisių tyrelės įvairiose pakuotėse gali būti idealus užkandis į darželį ar kelionėje, o grūdų bolivinės balandos košė su vanile – kai norisi kažkaip paįvairinti mitybą.

Tinklaraščio įrašai

5 patarimai, kaip pagerinti vaiko apetitą

Ar ir Jums mažylio valgymo metas kartais yra tikras iššūkis?

Gimdyvės krepšys: kada pradėti ruošti ir ką įsidėti?

Ką į jį įsidėti, jog laikas ligoninėje praeitų sklandžiai ir su kuo mažiau rūpesčių?

Ką verkiantis kūdikis nori man pasakyti?

Kaip suprasti kūdikio ašarų priežastis ir padėti jam nusiraminti?