Kaip įtraukti vaisius į vaiko mitybos racioną?

Ar Jūsų mažylis jau sulaukė 4 mėnesių amžiaus? Kaip ir daržovės, vaisiai yra svarbi subalansuotos mitybos grandis. Vaisiai – tai nauji skoniai, kuriuos turi atrasti Jūsų vaikas. Kokius vaisius įtraukti į valgiaraštį? Kaip juos paruošti valgymui? Papasakosime viską, ką turėtumėte žinoti.

Kada ragauti pirmuosius vaisius?

Kūdikiai gali pradėti ragauti vaisius jau nuo 4-6 mėnesių, nebent pediatras rekomenduoja kitaip. Dėl savo saldumo bei malonios tekstūros vaisiai kaipmat tampa vaiko maisto raciono dalimi.

Kaip paruošti vaisius valgymui?

Mažylio pažintį su vaisių skoniais pradėkite nuo virtų vaisinių tyrelių. 4 mėnesių kūdikio virškinimo sistema dar nėra pakankamai susiformavusi, jog galėtų virškinti žalius vaisius. Beje, tokio amžiaus vaikui dar nėra išdygę dantys, todėl įkąsti žalią vaisių jam yra sudėtinga, nebent tai yra prinokęs bananas. Žalius vaisius gerai išvirkite, kruopščiai sutrinkite, jog neliktų nesumaltų gumulėlių, ir ragaukite.


Tam, kad negaištumėte laiko virtuvėje, galite paragauti mūsų paruoštų ekologiškų vaisinių BabyBio tyrelių. Stengiamės mažuosius gurmanus nuo mažų dienų supažindinti su skonių įvairove, todėl į mažus stiklainėlius sutalpiname kriaušes iš Provanso, obuolius iš Akvitanijos ar net braškes iš Ispanijos.


Maždaug 8-9 mėnesių vaikas jau gali valgyti žalius trintus vaisius. Juos užteks tik nulupti ir gerai sutrinti. Rekomenduojame rinktis kuo labiau prinokusius vaisius, nes jie yra ne tik lengviau sutrinami, bet ir gardesni!

Pažintį su vaisiais pradėkite palaipsniui

Į vaiko mitybos racioną vaisius rekomenduojame įtraukti palaipsniui, po vieną skonį per dieną. Taip galėsite sekti, kokie skoniai labiausiai patinka (arba nepatinka) Jūsų mažyliui, jis greičiau pradės atskirti skirtingas skonių natas. Taip pat tai puikus būdas stebėti, kokiems vaisiams Jūsų vaikas gali būti alergiškas.


Pirmąją savaitę duokite tik vieną vaisiaus gabalėlį per dieną (pavyzdžiui, kaip užkandį ar kaip desertą po pietų). Palaipsniui didinkite porciją iki 50-65 gramų per dieną. Paskui, kai vaikas jau yra 8-9 mėnesių amžiaus – iki 100-130 gramų per dieną. Maždaug 9-11 mėnesių amžiaus mažylis gali suvalgyti iki 200-250 gramų per dieną. Jau paūgėjęs, 1-3 metų amžiaus vaikas, gali suvalgyti net 3-4 vaisius per dieną. Svarbu, jog vaisiai nepabostų, todėl įtraukite vis įvairesnius vaisius į dienos valgiaraštį arba paprasčiausiai rinkitės BabyBio tyreles, kurių skonių asortimentas yra itin platus!

Kokius vaisius duoti vaikui, priklausomai nuo jo amžiaus?

Nuo 4-6 mėnesių
Mažyliai, ką tik pradėję pažintį su vaisiais, itin mėgsta obuolius ir kriaušes. Tačiau tai nereiškia, jog negalite jam duoti paragauti kitų skonių. Persikai, slyvos, kiviai taip pat gali tapti mažojo gurmano mėgstamiausiais vaisiais! Paragaukite BabyBio tyrelių, skirtų kūdikiams nuo 4 mėnesių amžiaus.


Nuo 12 mėnesių
1-2 metų vaikas gali valgyti jau daugumą vaisių, įskaitant ir egzotinius. Žinoma, viskas priklauso nuo mažojo gurmano pageidavimų ir valgymo įpročių. BabyBio desertinės tyrelės supažindins vaiką su galbūt neįprastais, tačiau itin gardžiais skoniais. Kokosų pienas, mangai arba braškės ir bananai, pagardinti mėtomis!

BabyBio tyrelės yra itin patogios tiek valgant jas namuose, tiek kelionėse. Kiekvienas vaisius yra užaugintas ekologiniuose ūkiuose ir kruopščiai atrinktas, todėl galite būti tikri, jog Jūsų mažylis valgo kokybišką, sveiką ir itin gardų maistą!

Tinklaraščio įrašai

5 patarimai, kaip pagerinti vaiko apetitą

Ar ir Jums mažylio valgymo metas kartais yra tikras iššūkis?

Gimdyvės krepšys: kada pradėti ruošti ir ką įsidėti?

Ką į jį įsidėti, jog laikas ligoninėje praeitų sklandžiai ir su kuo mažiau rūpesčių?

Ką verkiantis kūdikis nori man pasakyti?

Kaip suprasti kūdikio ašarų priežastis ir padėti jam nusiraminti?