Ką verkiantis kūdikis nori man pasakyti?

Kūdikio verksmas kelia nerimą tiek jauniems, tiek jau patyrusiems tėveliams. Svarbu prisiminti, jog tai yra natūralus reiškinys, padedantis vaikui išreikšti savo emocijas. Bet visgi kaip suprasti kūdikio ašarų priežastis ir padėti jam nusiraminti? Pasidalinsime keliomis specialistų įžvalgomis bei patarimais.

Kodėl mano kūdikis verkia?

Kadangi kūdikiai dar nemoka kalbėti, verksmas yra vienas iš būdų išreikšti savo emocijas:, nuovargį, alkį, pyktį… Dėl to tėvai turi ne nukreipti kūdikio dėmesį, o stengtis suprasti verkimo priežastis. Taip ne tik stiprės vaiko emocinė sveikata, bet ir bus kuriamas stiprus tarpusavio ryšys.

Visiškai normalus reiškinys

Prisiminkit, jog verkiantis vaikas sieka ne panervuoti aplinkinius, o bendrauti. Kūdikiai verkia dažniau ir intensyviau pirmuosius 3 savo gyvenimo mėnesius. Kai kurie gali verkti net 2-3 valandas per dieną ir tai yra visiškai normalu. Pediatrai taip pat intensyvesni ir dažnesnį kūdikio verkimą laiko normalios vaiko raidos dalimi. Įdomu tai, kad beveik visai neverkiantis vaikas iš tiesų gali būti labiau nerimaujantis nei daug verkiantis kūdikis.

Ką verkiantis kūdikis nori man pasakyti?

Jau žinote, jog verkimas yra vienas iš kūdikių būdų komunikuoti. Ką dažniausiai verkiantis kūdikis mums nori pasakyti?

Aš esu alkanas

Dauguma kūdikių verkia, kai jaučia alkį ar troškulį. Kūdikis gali pradėti verkti ir vos tik pavalgęs, kas reikštų, jog jis dar nepasisotino.

Aš turiu virškinimo problemų

Netinkama mityba gali sukelti virškinimo problemų, tokių kaip pilvo diegliai, pilvo pūtimas. Tai sukelia neigiamus jausmus mažyliui. BabyBio kuria receptus, kurie yra lengvai virškinami net ir jautriems organizmams. Venkite kūdikį maitinti prieš pat miegą, nes tai gali sukelti rimtų virškinimo problemų. Beje, pilvo pūtimą gali sukelti ir netinkamo buteliuko naudojimas. Patarimus, kaip išsirinkti tinkamą buteliuką, rasite čia.

Aš noriu miego

Turbūt dažniausia kūdikio verkimo priežastis yra mieguistumas. O išsiaiškinti, ar ašaros byra būtent dėl to, yra labai paprasta: paguldykite verkiantį kūdikį į lovytę. Jeigu jis greitai užmigs, vadinasi verkimo priežastis buvo būtent nuovargis.

Metas keisti sauskelnes

Ilgą laiką nepakeistos sauskelnės kūdikiui sukelia nepatogumo jausmą, todėl jis ima verkti. Atminkite, pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais sauskelnes reikia keisti 6-10 kartų per dieną.

Man nepatogu

Ar Jums malonu sėdėti ar gulėti nepatogioje padėtyje? Turbūt, kad ne. Taip yra ir kūdikiams. Tai gali būti kūdikio verkimo priežastis, ypač tada, kai kūdikis ir pamaitintas, ir išsimiegojęs, bet vis tiek nenustoja verkęs. Beje, nemalonius pojūčius gali sukelti ir nepatogūs drabužiai ar erzinanti jų medžiaga.

Man skauda arba aš karščiuoju

Aišku, neatmeskite to, jog Jūsų kūdikis gali verkti ir dėl to, jog blogai jaučiasi: dėl peršalimo, pakilusios temperatūros, dantų dygimo ar kitų nemalonių pojūčių. Jog išsiaiškintumėte skausmo priežastis, rekomenduojame pasitarti su savo pediatru.

Man reikia apkabinimų ir meilės

Verkimo priežastis gali būti ir ta, jog kūdikis Jūsų paprasčiausiai pasiilgo. Kūdikiams svarbu jausti tėvų meilę ir jų paguodą. Vaikai iki 3 metų dar nemoka simuliuoti ar manipuliuoti, todėl kūdikių dėmesio troškimas yra nuoširdus ir tikras. Tai gali būti priežastis, kodėl kūdikis verkia vos tik jį paguldote į lovytę.

Kaip nuraminti verkiantį kūdikį?

Visų pirma, nustatykite verkimo priežastį. Tai atpažinti padės anksčiau išvardintos verkimo priežastys bei patarimai. Atliepkite vaiko norus: pamaitinkite jį, perrenkite, pakeiskite jo gulėjimo padėtį ar tiesiog apkabinkite. Jeigu atrodo, jog viską išbandėte, bet kūdikis vis tiek nenustoja verkti, pamėginkite jį pasūpuoti ant rankų ir ramiu balsu, maloniais žodžiais jį pakalbinti. Taip pat galite paimti kūdikį ant rankų ir pavaikščiokite švelniai jį siūbuojant. 

Jei kūdikis guli lovytėje, galite paglostyti jo skruostą, delną ar švelniai pamasažuoti pilvą. Pučiant pilvą ar esant kitoms virškinimo problemoms, toks pilvo paglostymas gali nuraminti vaiką. 

Geriausias patarimas esamiems ir būsimiems tėveliams: nepasiduokite stresui. Vaikai jaučia aplinkinių emocijas, ypač savo tėvų, todėl nerimaudami tik papuolate į užburtą emocijų ratą. Ramūs tėvai – ramūs vaikai!

Tinklaraščio įrašai

5 patarimai, kaip pagerinti vaiko apetitą

Ar ir Jums mažylio valgymo metas kartais yra tikras iššūkis?

Gimdyvės krepšys: kada pradėti ruošti ir ką įsidėti?

Ką į jį įsidėti, jog laikas ligoninėje praeitų sklandžiai ir su kuo mažiau rūpesčių?

Ką verkiantis kūdikis nori man pasakyti?

Kaip suprasti kūdikio ašarų priežastis ir padėti jam nusiraminti?