5 patarimai, kaip pagerinti vaiko apetitą

Ar ir Jums mažylio valgymo metas kartais yra tikras iššūkis? Ypač tada, kai į vaiko mitybos racioną pradedate įtraukti kuo įvairesnius produktus. Atrodo, kad kiekvienas patiekalas staiga tampa nemėgstamiausias. Nėra padėties be išeities, todėl nepraraskite vilties! BabyBio pasidalins patarimais, kurie padės sužadinti vaiko apetitą.

Duokite vaikui įvairų maistą

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikiai maitinasi tik motinos pienu. Kai mažylis sulaukia 4 mėnesių, galima pradėti jį pažindinti su įvairesniais skoniais, į jo mitybos racioną įtraukiant naujų patiekalų. Pabandykite vaiko apetitą sužadinti į patiekalą įdėję švelnių prieskonių: cinamonu ar šafranu. Atminkite, kiekvienas vaikas auga ir vystosi skirtingai, todėl prieš pradėdami pažindinti mažylį su naujais skoniais, pasitarkite su savo pediatru.

Valgykite tą patį patiekalą

Nepaslaptis, jog didžiausias pavyzdys savo vaikui esate Jūs, mieli tėveliai. Valgykite tą patį patiekalą kaip ir vaikas arba paragaukite iš jo lėkštės ar dubenėlio. Jeigu mažylis matys, jog patiekalas Jums patinka, didelė tikimybė, kad jis taip pat užsimanys jo paragauti! Juk vaikai yra linkę mėgdžioti savo šeimos narius, todėl galite tai išnaudoti valgymo metu.

Sėdėkite prie to paties stalo

Turbūt jau pastebėjote, jog Jūsų mažylis nemėgsta būti vienas. Vienatvė jam nepatinka ir valgymo metu. Juk turbūt patys pritarsite, jog valgyti kartu su šeima yra maloniau nei atskirai. Taip pat šalia žaidžiantys broliai ar sesės gali blaškyti dėmesį, todėl stenkitės, jog vaiko valgymo metu aplinkui būtų ramu. Prisėsite šalia ir leiskite ramiai, neskubant pavalgyti. Beje, taip parodysite vaikui pavyzdį, kad valgymas kartu yra šeimos vertybė.

Neskubinkite ir leiskite ramiai pavalgyti

Didelė klaida, kurią daro dauguma tėvelių – supanikuoja, kai tik vaikas atstumia lėkštę. Tada pradeda įkalbinėti, skubinti, kas tik dar labiau sunervina mažylį. Vaikai dažnai lėkštės atstūmimą priima kaip žaidimą ir kartais užtrunka, kol pradeda valgyti. Prisiminkite: kuo bus įtemptesnis valgymo metas, tuo bus mažesnis apetitas. Neskubinkite vaiko ir leiskite jam ramiai pavalgyti. Galite pabandyti sudominti jį maistu, pavyzdžiui, linksmai išvardinkite patiekalo ingredientus ar patys paragaukite iš jo lėkštės ar dubenėlio. Aišku, ne visada valgymui galite skirti daug laiko, todėl iš anksto pasiplanuokite laiką taip, kad vaikas pavalgyti galėtų ramiai ir be streso.

Gaminkite kartu su vaiku

Jau paūgėjęs, vyresnis nei 2 metų vaikas gali būti Jūsų pagalbininkas virtuvėje. Pavyzdžiui, gali išmaišyti ingredientus. Taip ne tik ugdysite mažylio savarankiškumą, bet ir sužadinsite jo apetitą. Juk vaikui bus smalsu paragauti jo paties ruoštą patiekalą.

Tam, kad valgymo metas būtų kuo ramesnis ir nereiktų sukti galvos dėl maisto gaminimo, BabyBio siūlo įvairių skonių ekologiškus patiekalus. Vaisių ar daržovių tyrelės, įvairių grūdų košės ar kiti patiekalai patiks net ir patiems išrankiausiems!

Tinklaraščio įrašai

5 patarimai, kaip pagerinti vaiko apetitą

Ar ir Jums mažylio valgymo metas kartais yra tikras iššūkis?

Gimdyvės krepšys: kada pradėti ruošti ir ką įsidėti?

Ką į jį įsidėti, jog laikas ligoninėje praeitų sklandžiai ir su kuo mažiau rūpesčių?

Ką verkiantis kūdikis nori man pasakyti?

Kaip suprasti kūdikio ašarų priežastis ir padėti jam nusiraminti?